Medikal
Dolgu

Dolgu uygulamaları, daha genç ve canlı görününüme kavuşmak isteyenlerin en sık başvurduğu yöntemler arasındadır.

Cildimizdeki Hyaluronik asit miktarı zamanla azalır. Bu asitin en önemli özelliği bol su tutmasıdır. Doğal olarak yaşlanan ciltler su tutamadıkları için ortaya derin kırışıklıklar çıkmaktadır. Dolgu işlemiyle yüzdeki estetik görüntüyü yakalamak oldukça sık başvurulan yöntemlerden biridir. Kullanılan ürünlerin FDA onaylı olması güvenirliğini kanıtlar ve oluşabilecek alerji riskini ortadan kaldırmaktadır. Geçici bir uygulama olduğu için ortalama olarak 9-12 ay içinde vücuttan güvenli bir şekilde atılmaktadır.

Uygulama derinliği dolgu maddesinin tipine ve deri defektinin veya kırışıklığın derinliğine göre değişiklik gösterir. İşlem süresi 10 ila 20 dakika arasındadır. En iyi sonuç için tekrarlayan enjeksiyonlar tavsiye edilir.

dolgu estetik Yaş, güneş ışınları, mimik hareketleri ile yüzümüzde bir takım kırışıklıklar ve istenmeyen çizgiler oluşur. Bu çizgilerden kurtulmak için son yıllarda çeşitlilik kazanan dolgu maddelerini kullanmaktayız.

Sık Sorulan Sorular

Yıllar geçtikçe yerçekiminin, güneşe maruz kalmanın ve mimik kaslarımızın etkisi ile yüzümüzde oluşan çizgi ve kırışıklıklar yüzümüze yaşlanma bulguları olarak yansımaktadır. Doku doldurucular, bu sorunları bulunan yüzlerde deri altına enjekte edilerek daha genç bir görünüm elde edilmesinde kullanılmaktadır.

Uzmanlar tarafından uygulandığında bu yöntem oldukça güvenlidir. Bu alanda ilk kullanılan kollajen içerikli preparatlar yarattıkları alerjik reaksiyonlar nedeniyle çeşitli sorunlara yol açmıştır. Ancak son yıllarda yaygın olarak uygulanan ‘hyaluronik asid’ içeren preparatlarda bu soruna pek rastlanmamaktadır.

Bunların uygulanması konusu en önemli noktadır. Uygulanması gereken bölgenin ihtiyacı ve niteliğine göre konusunda uzman bir hekim tarafından karar verilmelidir. Tedavinin etkinliği 5-7 gün içerisinde kendini gösterirken, 3-6 ay boyuncu etkisi devam etmektedir. 2-4 saatlik istirahat sonrası normal yaşamınıza dönebilirsiniz.

Botox

Botox ® zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları, çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır.

On dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kasları 4 ila 6 aya kadar gevşetir. 3-7 gün içerisinde etkili olmaya başlar.

Kolay, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama olduğu için birçok insan uygulama sonrası işine ve günlük hayatına geri döner.

P.R.P

“Platelet Rich Plasma”, hücresel tedaviyle cilt gençleştirme yöntemleri arasında en etkin olanlardan biridir.

Kendi kanınızla gençleşmenizi sağlayan PRP, özellikle güneşten etkilenen ciltlerdeki renk sorunlarına, ciltteki kuruluk ve hasara, ince kırışıklıklara ve izlere çözüm getirerek 30 yaş üstü her cilde sağlık, parlaklık kazandırmak için uygulanabilinir. Sonuçlar; kişinin yaşı, cildinin güneşten ne kadar etkilendiği, sigara içme, stres ve beslenme durumları ile değişmekle beraber 1-3 hafta içerisinde görülmeye başlanır.

PRP uygulamasından sonra cilt, daha nemli, gergin, parlak ve daha açık renkli görünür. Saç dökülmelerini engellemek, saçların kalitesini ve miktarını artırmak için de saçlı deriye uygulanmaktadır.

Dermaroller

Dermaroller uygulamasının genel olarak kış aylarında yapılması uygun olsa da yaz aylarında da sık tercih edilmektedir. Yaz aylarında ciltte oluşan güneş lekeleri insanları oldukça huzursuz etmektedir. Güneş lekelerinin tedavisinde ve çatlak tedavisinde Dermaroller uygulaması kullanılabilmektedir. Bu uygulama kısa sürede verimli sonuçlar alınabilen etkili bir uygulamadır.

Yapılan Dermaroller uygulaması esnasında kullanılan iğneler derinin üst kısmına mikro delikler açmaktadır. 15 defa ardarda uygulandığında 2 santimetrelik bir bölümde yaklaşık 250 ile 500 arasında mikro delik açılmaktadır. Açılan bu delikler cilde yarar sağlamaktadır. Bu sayede cildin kendini yenileme özelliği devreye girer. Böylelikle cildin yenilenmesi ile cilt sorunlarının ortadan kalkması ve engellenmesi sağlanır.

Dermaroller uygulaması oldukça özenle yapılması gereken bir uygulamadır. Uygulama sonrasında ciltteki etkileri hemen gözlemlenebilmektedir. Cildin kendini yenileme süresi  bu süreç sonrasında hızlı bir şekilde başlar. Hem erkeklere hem de kadınlara rahatlıkla uygulanabilen bir uygulamadır.

Dermapen

Kimi zaman cildimiz olduğundan daha mat, yorgun, sağlıksız ve cansız görülebilir. Akne izleri ve geçmeyen lekeler oluşabilir. Cildiniz için iyi bir desteğe ve yenilenmeye ihtiyaç duyduğunuzda mikro iğnelerin desteği ile çok başarılı sonuçlar elde edebiliriz.

Mikronneedling yani mikro iğneleme yöntemi sıklıkla Dermapen adı verilen bir cihazla yapılır. İşlemin amacı deri altında kontrollü hasar oluşturarak doku onarımını ve kolajen üretimini uyarmaktır. Bunu hastalarıma anlatırken sıklıkla şu benzetmeyi kullanırım: Vücudumuzun herhangi bir yerinde bir kesik yada yara olduğunda tüm iyi hücreler iyileştirme için o bölgeye yoğunlaşır. Böylece yara hızla iyileşir. İşte dermapen işleminde de amaç bütün iyi hücreleri toplamak ve doku iyileşmesini aktive etmek için cilt üzerinde kontrollü bir hasar oluşturma işlemidir.

Dermapen cihazını kalın bir kaleme benzetebilirsiniz. Bu motorlu bir sistemdir ve başlığında 12 adet titanyum iğne bulunur. Bu titanyum iğneler dikey olarak saniyede 60 tane atış yapar. Bu nedenle bu dermapen, manuel olarak yapılan dermaroller işleminden daha hızlı ve etkilidir.

Hülya Estetik & Güzellik

Bilgi ve Rezervasyon İçin

Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Al!

Uzman Estetisyenlerimizden 0212 432 66 46 no’lu telefondan çalışma saatlerimiz içerisinde detaylı bilgi alabilirsiniz ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak iletişim sayfamızdan da e-mail ile bilgi alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Al