Leke Tedavisi
Karbon Peeling

Karbon peeling genellikle leke tedavisinde kullanılan, büyüyen gözenekleri küçülten, cilt sarkmasını önleyen, cildi gençleştiren ve aydınlatan bir tedavi yöntemidir. Karbon peeling lazer yardımıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Leke tedavisinde ve cilt yenilenmesinde kullanılan Q-switched Nd:Yag lazer ve karbon solüsyonuyla birlikte kullanılmaktadır. Lazer uygulaması yapılmadan önce ilk olarak cilde karbon krem sürülüyor. Sürülen krem ciltte 15,20 dakika bekletiliyor ve cilt tarafından emilmesi sağlanıyor. Böylece krem gerekli enerjinin ciltte en yüksek düzeyde oluşmasını ve uygulanan lazerin daha etkili olmasını sağlıyor. Özel olarak hazırlanan bu krem, lazer atışları yapıldığı zaman, ısının birden yükselerek yüzeydeki deri tabakasının karbonla birlikte buharlaşmasını ve cilt üzerinden kalkmasını sağlıyor. Yapılan bu işlem 5-10 dakika arası sürmektedir. Aynı zamanda uygulanan lazer işlemi, hücre yenilenmesini sağlarken, kollajen üretimini de tetikleyerek cilde elastikiyet kazandırıyor.

Karbon peeling, Q-switched Nd:Yag lazer ile birlikte uygulanması halinde ciltte ve gözeneklerin içerisinde ısı ve ses dalgaları etkisinin artmasını sağlıyor. Uygulanan lazer işlemi, cilt üzerindeki karbonu kaldırırken bir miktar peeling yapar. Ayrıca ısı ve ses dalgaları ciltteki ve gözeneklerin etrafındaki kollajeni arttırır. Böylece cilt yüzeyinde toparlanma ve gözeneklerde küçülme gerçekleşir. Cilde uygulanan bu lazerin peeling özelliği, cilt tonunun ve lekelerin açılmasını sağlar.

Sık Sorulan Sorular

Karbon Peeling işleminde herhangi ağrı ve acı hissedilmez. Yalnızca işlem sırasında hafif batmalar hissedilebilir.

Karbon Peeling uygulamasının, ilk uygulama sonrasında cildin hassasiyetine bağlı olarak hafif pembeleşme dışında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Karbon Peeling uygulaması, cilt lekeleri olan, akne izleri olan, gözeneklerini sıkılaştırmak ve lekesiz aydınlık bir cilt isteyen herkesin cildine uygulanabilir.

AHA (Alfa Hidroksi Asit)

Hidroksi asitler meyve asitleridir ve meyvelerde bulunurlar. Amerika Birleşik Devletlerinde 1980’li yıllarda alfa hidroksi asitler, (AHA) üzerinde ilk çalışmalar başlatılmış, 1990’lı yıllarda ise, alfa hidroksi asitler kozmetikte ticari olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Alfa hidroksi asitler, bileşimlerinde (OH) içeren organik asitlerdir. Glikolik asit şeker kamışından, Laktik asit ekşi yoğurttan, mandelik asit acı badem’den, Malik asit elmadan, Tartarik asit şaraptan, Sitrik asit limon veya ıhlamurdan elde edilir. Bunların en küçük moleküllü olanı Glikolik asittir ve cilt ürünlerinde de en çok glikolik asit kullanılır. Cildin bu asidi absorbe etmesi kolaydır. AHA ürünlerinin etki yoğunluğu, saf, nötralize edilmemiş glikolik asit miktarına bağlıdır. Ph değeri 3,5 olursa, ürün etkili olur. İdeal olan Ph değeri ise 2,5’tur. Çünkü; asit ne kadar çoksa, tahriş riski o kadar fazladır.

Dermapen

Kimi zaman cildimiz olduğundan daha mat, yorgun, sağlıksız ve cansız görülebilir. Akne izleri ve geçmeyen lekeler oluşabilir. Cildiniz için iyi bir desteğe ve yenilenmeye ihtiyaç duyduğunuzda mikro iğnelerin desteği ile çok başarılı sonuçlar elde edebiliriz.

Mikronneedling yani mikro iğneleme yöntemi sıklıkla Dermapen adı verilen bir cihazla yapılır. İşlemin amacı deri altında kontrollü hasar oluşturarak doku onarımını ve kolajen üretimini uyarmaktır. Bunu hastalarıma anlatırken sıklıkla şu benzetmeyi kullanırım: Vücudumuzun herhangi bir yerinde bir kesik yada yara olduğunda tüm iyi hücreler iyileştirme için o bölgeye yoğunlaşır. Böylece yara hızla iyileşir. İşte dermapen işleminde de amaç bütün iyi hücreleri toplamak ve doku iyileşmesini aktive etmek için cilt üzerinde kontrollü bir hasar oluşturma işlemidir.

Dermapen cihazını kalın bir kaleme benzetebilirsiniz. Bu motorlu bir sistemdir ve başlığında 12 adet titanyum iğne bulunur. Bu titanyum iğneler dikey olarak saniyede 60 tane atış yapar. Bu nedenle bu dermapen, manuel olarak yapılan dermaroller işleminden daha hızlı ve etkilidir.

Hülya Estetik & Güzellik

Bilgi ve Rezervasyon İçin

Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Al!

Uzman Estetisyenlerimizden 0212 432 66 46 no’lu telefondan çalışma saatlerimiz içerisinde detaylı bilgi alabilirsiniz ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak iletişim sayfamızdan da e-mail ile bilgi alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Al