Lazer Epilasyon

Güneş kendini gösterip hava daha da ısındıkça kadınlarda bir telaş başlar. İncelen kumaşlar, kısalan etek ve elbise boyları, kışın biraz da olsa saklayabildiğimiz bir gerçeği açığa çıkarır; istenmeyen tüyler. Genellikle istenmeyen tüylerden kısa süreli kurtulma yöntemlerine başvuranlar, özellikle yaz aylarında bu tüylerle baş etmek için hayli zaman ve efor harcar.

Bu sene bir değişiklik yapmaya ve tüylerden tamamen kurtulmaya karar verdiyseniz, birçok yöntem arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Bu yöntemler arasında kadınların en çok merak ettiklerinden olan iğneli epilasyon ve lazer epilasyonu en iyi çalışma ilkeleriyle Hülya Estetik & Güzellik salonunda uygulama yaptırabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hayır mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenmekte (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.

Seans aralıkları bölgeye göre 4 ila 8 hafta arasında değişir.

Öncelikle doktor tarafından hastanın görülerek değerlendirilmesi, tüylenmenin nedeninin araştırılması gereklidir. Tedaviye başlanmadan önce tüylerin sarartılmamış olması, cımbız veya iple alınmamış olması şarttır.

Kılda bulunan melanin, lazer atışı esnasında ortaya çıkan enerjiyi emerek, enerjinin kıl köküne ulaşmasını sağlar. Kıl köküne ulaşan bu enerji orada ısıya dönüşür ve kıl kökünü yakarak tahrip eder. Bu şekilde kılın yeniden çıkması önlenir.

İğneli Epilasyon

Bu yöntemde kıl köklerine uygulanan elektrik akımı ile kılların tamamen yok edilmesi amaçlanır. Uygulama yapılan bölge ve kıl kalınlığı gibi etmenler, verilecek akımın şiddetini etkiler. İğneli epilasyon, bacak, kol gibi daha geniş bölgeler için daha uğraştırıcı ve uzun süreli bir çaba gerektirebilir.

İğneli epilasyon zararları pek bilinmeyen, bu nedenle iyi araştırılmadan uygulanan bir epilasyon biçimidir. İlk olarak acılı ve efor gerektiren bir uygulamadır. Cilde verilen elektrik akımları, doğru uygulanmazsa cilde zarar verebilir. Zaman zaman uygulama yaptıranlarda cilt yüzeyinde kalıcı lekeler oluşabilir. Aynı şekilde hassas ciltlerde kızarma, kaşınma gibi sorunlar da görülebilir.

Hülya Estetik & Güzellik

Bilgi ve Rezervasyon İçin

Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Al!

Uzman Estetisyenlerimizden 0212 432 66 46 no’lu telefondan çalışma saatlerimiz içerisinde detaylı bilgi alabilirsiniz ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak iletişim sayfamızdan da e-mail ile bilgi alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Al