Kalıcı Makyaj
Kıl Tekniği Kalıcı Kaş Makyajı

Bayanların en korkulu rüyalarından birisi; şekilsiz görünen, bir türlü uzayıp çıkmayan, uzadığı zaman şekil vermekte zorlanılan kaş formlarıdır. Son zamanlarda yaygınlaşan ve neredeyse kadınların gözdesi haline gelen en son tekniklerden biri de kıl tekniği ile kalıcı kaş kontürü. Kalıcı makyaj, mikropigmentasyon, Permanent Make up, kaş kontürü, kalıcı kaş makyajı, kıl tekniği kalıcı kaş şekillendirmesi ya da başka tüketici tarafından bilinen bir ismiyle kaş dövmesi yapılmasıdır. Kıl tekniği kalıcı kaş makyajı ile yüz hatlarına uygun ve dış görüntüsünü bozmayacak şekilde kaş şekillendirilebilir. Uygulama tamamen doğal kıl efekti verilerek yapıldığı için oldukça doğal bir görüntü sağlanır.

Uygulama kesinlikle işinin profesyonelleri tarafından, steril ve hijyenik ortamlarda, uygulama salonları, estetik merkezleri yahut güzellik salonlarında yapılmalıdır. Aksi takdirde, yanlış yapılan bir uygulama, hatalı renk kullanımı, doğru şekil verilmemesi gibi durumlarda yüzünüzün doğallığı, bakışınız, size verdiği ifade tamamen ters bir etki yaratacaktır. Hiçbirimiz sert görünümlü, yüz tipimize, yaşımıza, cilt rengimize uymayacak bir görüntüye ve yüzümüzün en çok dikkat çeken ve yüz hatlarımıza anlam katan kaşlarımızın doğallığını bozmak ve kötü bir görüntüye sahip olmak istemeyiz. Bu tarz mutsuz uygulama sonuçları karşısında en azından bir muhatabınız olması açısından, dışarıdan çağırılan veya evinizde konforlu gibi de gözükse gelen kişilere yaptıracağınız uygulamalar için bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz.

Sık Sorulan Sorular

Lokal anestezik uyuşturucu krem ile ağrı hissiniz yok denecek kadar az seviyeye indirilse de, ağrı göreceli bir kavramdır. Kalıcı dolgu kaş makyajı, pudralama kaş makyajı gibi teknikler ile kıyaslandığında en az ağrı hissedilen uygulama makine ile uygulanan kıl tekniği kalıcı kaş makyajıdır. Ancak kullanılan cihazların vuruş hızları ve uygulayan uzmanın profesyonelliği de, ağrı konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kıl tekniği kalıcı kaş makyajı, alanının en sağlıklı, minumum acı ve maksimum sonuç alabileceğiniz bir kalıcı makyaj tekniğidir.

Kıl tekniği kalıcı kaş makyajı yada herhangi bir Permanent Make up / Mikropigmentasyon yaptırmaya karar verdiğinizde mutlaka uzmanınızı iyi seçin!

Uzmanda ilk dikkat etmeniz gereken nokta temizlik ve hijyene verdiği önem olmalıdır. Çünkü bu işte en önemli şey hijyendir. Bunun yanı sıra çalışma ortamında kullandığı aletleri devamlı sterilize edip etmediğine bakın.

Deri ve anatomi bilgisine dikkat edin! Uzmanınızın sizin cildinizden çok iyi anlaması ve doğru işlemleri yapması önemli, Yanlış metot ve teknikler kullanmasından dolayı mevcut kaşlarınız zarar görmesin.

Tecrübesini sorun ! Estetik görüş ve bakış önemlidir.

Eğer bunları doğru bir şekilde yapıyorsa onu tercih edebilirsiniz.

Kıl tekniği kalıcı kaş makyajı ile yüz hatlarına uygun ve dış görüntü bozmayacak şekilde kaş şekillendirilebilir.

 • Kaşlarının seyrekliğinden şikayetçi olanlar
 • Doğal ve gür görünümlü kaşlara sahip olmak isteyenler
 • Bozuk kaş şeklini güzelleştirmek isteyenler
 • Kısmen eksik olan kaşları gürleştirmek isteyenler
 • Kemoterapi sonrası kaş dökülmesi yaşayanlar
 • Kaş ekimi sonrasında kıllar dik göründüğü için bunların arasını doldurmada
 • Kaşına kavis vermek veya düzleştirmek yada kaşlarını uzatmak isteyenler
 • Kaş içerisindeki yara izlerini kapatmak isteyenler
 • Aynı sorunları yaşayan erkeklerin de tercih edebileceği bir yöntemdir
 • Kaşlarını her gün kaş kalemi yada değişik boyalar ile dolduranlar kişiler içi uygundur, çünkü bu şekilde boyama zamanla kaşların daha da seyrelmesine, azalmasına neden olmaktadır.
 • Aktif spor yapanlar
 • Yoğun çalışanlar için zaman tasarrufu sağlamak açısından kıl tekniği kalıcı kaş makyajı uygundur.
Tribal Teknik

Kliniğimizde kişinin istediği ve beklentisi doğrultusunda beklenen ve istenen şekil ölçüm ve çizim sonrasında belirlenip kaş, kıl tekniği ile dolum veya tribal dolum olarak seçim yapılarak işleme başlanır, anestezik kremler veya lokal anestezi yardımıyla uygulanacak bölge uyuşturulur ve kişi ağrı hissetmeden işlem gerçekleştirilir.

Uygulanan pigmentler tamamıyla kişinin sağlığına zarar vermeyen bileşenlerden oluşmaktadır. Uygulama yaklaşık 1 ile 2 saat arası değişmektedir ve steril ortamda hijyen kurallarına uygun kişiye özel tek kullanımlık kartuş iğneler kullanılmaktadır. İşlem bir ay ara ile bir ana seans bir rötuş seans olarak yapılmaktadır.

Mikroblading Kaş

Mikroblading son yıllarda özellikle popularite kazanan asya kökenli bir kalıcı makyaj yöntemidir. Bu teknik klasik makine ile yapılan kalıcı makyaj yöntemlerine göre yarı kalıcı ( semi permanent ) sistemdir. Kalıcı Makyaj pigmentlerini epidermise yerleştirmek için klasik sistemlerden farklı olarak özel belirli derecelerde eğimli ucunda blade( bıçak ) bulunan kalemler kullanılır. Bu teknikte boyalar yüzeye yakın yerleştirildiklerinden dolayı daha canlı ve parlak görünüler. Mikroblading sisteminde kullanılan bıçaklarla uygulama yapılan alanda hafif basınçla kaydırılarak eğimli düz keskin çizgiler oluşturulur. Çizimlerle oluşturulan kıl şekillerini gerçek kıllardan ayırt etmek zordur. Kişinin kaş yapısına göre özel olarak bu çizimler oluşturulur ve gerçek kaş görüntüsüne yakın görünüm elde edilir.

Günümüzde mikroblading kendi kaş yapısından memnun olmayan veya kaş yapısını düzeltmek isteyen kişiler için talep gören bir yöntem haline gelmiştir.

Pudralama

Epidermise yani cildin en ince tabakasına yapılan sık iğne atışlarıyla gerçekleştirilen micro pigmentlerin derinizin biraz daha üst tabakasında kaldığı bir çeşit gölgelendirme efekti işlemidir. Dolgu tekniği ile benzer özelliktedir. Tek farkı dolgu tekniğinin daha belirgin ve daha keskin olmasıdır. Gölgeleme tekniğinde ise hatlar ve renkler buğulu ve fludur. Uygulandığı alanlar en çok kıl tekniğinde seyrek olan kaş yapısına dolgunluk katmak ve kıl tekniğini desteklemektir. Diğer uygulama ise kaşınızın normal fakat küçük seyreklikler olmasıdır. Estetik açıdan o zaman  gölgeleme tekniği uygulayarak bu estetik görüntü düzeltilebilir.

Siz de doğal bir görüntüde belirgin kaşlara sahip olmak istiyorsanız bu tekniği uygulamalısınız. Her sabah kalkıp kaşlarınızı farla doldurmaya zaman harcamak yerine bu tekniği uygulayarak hayatınızdan zaman kazanırsınız. Süre bakımından ortalama 2 yıl gitmektedir. Uygulama yapılmadan önce muhakkak cilt temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir. Uygulamayı yapacak kişinin estetisyen olmasına ve cilt-renk uzmanı olmasına dikkat ediniz.

Hülya Estetik & Güzellik

Bilgi ve Rezervasyon İçin

Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Al!

Uzman Estetisyenlerimizden 0212 432 66 46 no’lu telefondan çalışma saatlerimiz içerisinde detaylı bilgi alabilirsiniz ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak iletişim sayfamızdan da e-mail ile bilgi alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Al