Diğer Hizmetlerimiz
İpek Kirpik

Yüz bölgesindeki en belirgin yapı olan gözlerin ön plana çıkması, kirpiklerin görünümü ile yakından alakalı olan bir durumdur. Hacimli, dolgun ve uzun kirpikler yüze farklı ve güzel bir anlam kazandırmakta ve bakışları derinleştirmektedir. Ancak doğuştan uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak herkes için mümkün olamamaktadır. Bayanların büyük bir çoğunluğu kirpiklerini, maskara ya da badem yağı gibi doğal yöntemler ile uzatıp hacimlendirmektedirler. Ancak özellikle maskara, kimyasal bir kozmetik ürünü olduğundan uzun vadede kirpiklerin seyrelmesine ve incelmesine yol açmaktadır. Maskara sürmeden daha dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmanın tek yolu ise ipek kirpik uygulamasından geçmektedir.

İpek kirpikler, ipek maddesinden yapılma olduklarından yapay ve sert bir görünüm oluşturmazlar ve kendi kirpikleriniz ile bütünleşmiş doğal bir görünüm verirler. Bu uygulama sırasında öncelikle göz çevresi cilde uygun solüsyonlar ile dezenfekte edilmek ve daha sonra işleme başlanmaktadır. İpek kirpikler özel medikal yapıştırıcı ile kirpik diplerine tek tek eklenirler. Ancak bu kirpik taneleri, kendi kirpiklerinizin birkaç mm üzerinde eklenmektedir. Böylece kirpik diplerinizdeki batma durumunun engellenmesi sağlanmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

İpek kirpik uygulamasının dayanıklılığı kişinin belirtilen bakım prosedürüne uyup uymamasına göre değişkenlik göstermekle birlikte 60 – 90 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Bu süre içerisinde uygulamayı takip eden 3. Haftada ek bir bakım ve devamında yine 3 haftalık ek bakımlar yapılarak dayanıklılık süresi 6 aya kadar çıkarılabilmektedir. 3 aylık süre sonunda kişi arzu ederse çıkarma işlemi yaptırabilir, bu uygulamanın mevcut kirpiklerinize zararı yoktur.

Kullanılan ipek kirpikler incelik bakımından ve uzunluk bakımından değişkenlik göstermektedir. Bu çeşitliliğe özen göstererek uygulamanın sonucu doğal görünümü vereceğinden sadece aynı kalınlık ve aynı boyda kirpikler kullanılmadığına dikkat edebilirsiniz.

İpek kirpik uygulaması yaptırdıktan sonra çıkarma işlemi yaptırabilirsiniz. İpek kirpik uygulayıcısı uzman tarafından kullanılacak özel ipek kirpik çıkarıcı solüsyon ile kolaylıkla ipek kirpiklerinizi çıkarttırabilirsiniz. Bu uygulamanın mevcut kirpiklerinize herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

İpek kirpikler özel bir solüsyonla mevcut kirpiklerinize tek tek ve kirpik dibinden 0,2-0,5 mm boşluk bırakılarak yapıştırılarak uygulanır. Dolayısıyla uygulama sonrasında kirpik dipleriniz hava alır ve ipek kirpik uygulaması sonrası rimel kullanımına da ihtiyaç duyulmayacağı için günlük olarak bu hava alımı devam eder. İpek kirpik uygulamasının kirpiklerinize hiçbir zararı yoktur, aksine diğer içeriğinde ne olduğunu bilmediğiniz kimyasal içerikli kozmetik ürünleri kullanmaya ihtiyacınız kalmayacağı için faydası bile vardır.

Kirpik Perması

Kirpiklerin yarı kalıcı olarak kıvrılması işlemine kirpik perması ismi verilmekte ve bu işlem birçok güzellik salonu tarafından uygulanmaktadır. Yüz bölgesinde gözlerin ön plana çıkmasında oldukça önemli bir yere sahip olan kirpikler, gereğinden fazla düz olduklarından gözlerinizin olduğundan daha küçük görünmesi söz konusu olacaktır. Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek, daha anlamlı ve etkileyici bakışlara sahip olmak için, kirpiklerinize zarar veren kirpik kıvırma aparatları yerine, kirpiklerinizde yaklaşık 2 3 ay boyunca kalıcı olacak kirpik perması yöntemini tercih edebilirsiniz.

Kirpik perması işlemi mutlaka işinde uzman bir el tarafından yapılmalıdır. Kirpiklerin perma işleminin uygulanmasından sonra karmakarışık ve birbirine yapışmış bir görüntü içinde olmaması oldukça önemlidir. Uygulamaya estetik açıdan kendi dokunuşunu katabilecek ve aynı zamanda kirpiklerinizin sağlığını koruyabilecek bir kişi tarafından yapılacak işlem uzun bir süre boyunca doğal ve kıvrık kirpiklere sahip olmanızı sağlayacaktır. Hülya Estetik & Güzellik salonunda da uzman estetisyenlerimiz tarafından bu hizmet hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kirpik Boyası

Bayanların kaş ve kirpikleri ile ilgili sorun ettikleri konuların başında, kaş ve kirpiklerin renkleri gelmektedir. Genellikle açık renk kaş ve kirpikler, belirgin olmadıklarından, yüzün ifadesini daha silik bir duruma getirmektedirler. Bunun yanında saça uygulanan boya işleminden sonra kaş ve kirpiklerin rengi saç boyasının rengi ile uyumsuz kalabilmekte ve estetik açıdan hoş olmayan bir görünüm yaratabilmektedir. Bu tür durumlarda tercih edilen kaş ve kirpik boyama işlemi, kişinin tercihine göre, yüze ve saçların rengine uygun bir boya rengi belirlenerek gerçekleştirilmektedir. Kaş ve kirpik boyama işlemi, daha belirgin, daha dolgun görünümlü kaş ve kirpiklere sahip olmanızı sağlayarak yüzünüze etkileyici bir anlam kazandırmaktadır.

Protez Tırnak

Birçok sistemde uygulama yapılır fakat Amerika ve Avrupa ve Türkiye de dahil olmak üzere bir çok ülkede akrilik ve jel sistem uygulanmaktadır. Uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece bütün sistemler iyi sonuç verir.

Protez tırnak en çok tırnak yeme, tırnaklarda şekil bozukluğu, sararma, zamanla oluşan tırnak çizgilerine karşı, çabuk kırılan ve soyulan tırnaklara estetik görünüm kazandırmak için uygulanan bir tırnak modelasyonudur.

Protez tırnak bir çok sistemde yapılıp en yaygın olarak akrilik ve jel sistem kullanılmaktadır. Akrilik ve jelin arasındaki tek farkı; akrilik kendiliğinden donan bir materyal olup Gel ise UV ışığında donar. Profesyonel kişiler tarafından uygulandığında iki sistemde iyi sonuç verir. Protez tırnağı ilk uygulama 2 saat sürüp yaklaşık 3-4 haftalık periyotla bakımları yapılmaktadır.

Merak edilen sorulardan biri protez tırnağın nasıl uygulandığıdır. Protez tırnağa özel tipleri (tırnakları) tırnağınızın yarısından itibaren yapıştırıp istediğiniz boy ve şekle getirdikten sonra takılan tırnağın üstü törpü ile matlaştırılır ve akrilik maddesi ile tırnağın üstü komple kaplanır. Tekrar şekil verilip üst yüzey törpülenerek tırnak formuna uygun hale getirilip parlatılır. Tırnak etlerine besleyeci yağ sürülüp işlem bitirilir. Artık sadece oje sürme işlemi kalmıştır zevkinize uygun bir oje ile bakımlı ellere kavuşursunuz.

Parafin El ve Ayak Bakımı

Parafin çok eski çağlardan beri estetik alanında, cilt ve eklem tedavilerinde kullanılan bir malzemedir. Cilt üzerindeki etkisi, ısıyı muhafaza etmek ve böylece gözenekleri açarak derinin nefes almasını sağlamak esasına dayanır. İçeriğindeki doğal yağlar da cildi nemlendirir ve uzun süren bir yumuşaklık sağlar.

Parafini cildinizden çıkardığınız İlk anda hissettiğiniz yumuşaklık, yine cildinizin yapısına göre bir haftaya kadar devam eder. Düzenli uygulamayla, özellikle topuklardaki derin çatlaklar bile zamanla ortadan kalkacaktır.

Hülya Estetik & Güzellik

Bilgi ve Rezervasyon İçin

Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Al!

Uzman Estetisyenlerimizden 0212 432 66 46 no’lu telefondan çalışma saatlerimiz içerisinde detaylı bilgi alabilirsiniz ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak iletişim sayfamızdan da e-mail ile bilgi alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Al