Cilt Bakımı
Profesyonel Cilt Bakımı

Güneş ışığının, direkt temas ettiği cilde zarar verdiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçekliktir. Bu nedenle cildinizi güneş ışığından korumak ve meydana gelebilecek olası zararları en aza indirmek için bir takım önemleri almak önemlidir.

Elbette her cilt için ayrı ayrı önlemler dermatologlar tarafından tavsiye edilir. Bu tavsiyelere uymak önemlidir. Fakat, hemen her insanın dikkat etmesi gerekenler şöyle sıralanabilir;

İnsanlar kendi kendine gözlem yöntemiyle ciltlerini tanımalıdır. Cilt yağlı ise kullanılacak temizleyiciler ya da tonikler tamamen yağsız olmalı. Böylece bir denge sağlanabilir. Kullanılan temizleyici yüzde kızarıklık, yanma hissi, deri dökülmesi vb. gibi problemlere yol açıyorsa vakit geçirmeden bir dermatoloji uzmanı tarafından muayene yapılmalıdır.

Kullanılan tüm ürünlerin açıklayıcı bilgileri, kullanma talimatları dikkatlice okunmalıdır.

Öncelikle bilinmesi gereken yaz kış ayrımı gözetmeksizin günde en az 2 litre su tüketimine dikkat edilmesidir. Bol su tüketen insanların ciltlerinde kuruluk meydana gelmesi ihtimali oldukça azdır.

Yüzde ikiden fazla temizleyici ya da tonik benzeri kozmetik ürünün kullanılmaması da uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Birden fazla ürün art arda kullanıldığında cildin PH dengesi bozulabilir.

Tüm bunların yanı sıra unutulmamalıdır ki beslenme alışkanlığı da cilt üzerinde önemli etkilere sahiptir. Bu nedenle içerdiği vitaminler sayesinde cilde sağlık ve ışıltı verecek besinlerin tüketilmesine özen gösterilmelidir.

Sık Sorulan Sorular

Cilt bakımının amacı sadece güzel görünmek değil; aynı zamanda ruh ve beden sağlığımızı korumaktır. Sağlıklı görünen bir cilt çevremizle olan ilişkilerimizin işteki performansımızın ayrıca moral eğrimizin yüksek olmasında çok önemli katkıları olacağı açıktır. Güzel sağlıklı görünen bir cilt, biliyoruz ki güzelliğin en önemli parçasıdır. Ayrıca cildimizin normal işlevini sürdürebilmesi için de cilt tipine uygun ürünlerle bakım yapmak son derece önemlidir.

Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek doğasını anlamak ve doğru ürünle doğru uygulamayı yapmak bu konuda uzmanlaşmış olan kişilerin işidir. Unutulmaması gereken en önemli nokta bu iş yanlış uygulandığında sonucun daha kötü olacağıdır. Günümüz koşullarında ne yazık ki cildimizin ihtiyaç duyduğu şeyleri doğal yoldan temin edemeyeceğimiz gerçektir. Bu nedenle cildimizin ihtiyaçlarını ancak destek ürünlerini dışarıdan merkezlerde bulunan özel cihazlar yardımıyla sağlayabiliriz.

Medikal Cilt Bakımı

Profesyonel ürünlerle yapılan uzmanlar tarafından uygulanması gereken cildin ihtiyaçlarına uygun derinlemesine bakım işlemidir. Cilt tipine uygun ürünlerin doğru uygulanmasıyla ciltte;

 • Akne sorunlarının giderilmesi
 • Leke tedavisi
 • Anti Againg
 • Liftin uygulaması (Kolojen bakım)
 • Gözeneklerin fazla açılması sorunu
 • Pigment farklılığı (Ciltte renk değişikliği)
 • Kuru, karma, yağlı ciltlere özel bakım
 • Komedon tedavisi
 • Ozon bakımı
 • Yüz masajı
 • Kalınlaşmış cilt bakımı
 • Altın bakımı (Özel günlerde kullanıma uygun altın gibi parlayan cilt bakımı) gibi bakımlarla ciltte çok daha güzel bir görünüm elde etmek ve cildin zamana karşı direnmesini ve hep genç kalmasını sağlamak mümkün.
Klasik Cilt Bakımı

Kullanılan profesyonel ürünlerle uzman tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Bu işlem yaklaşık olarak 1.5 saat sürer ve cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, ve nemlendirici ile masaj yapılarak işlem tamamlanmaktadır. Böylelikle cilt temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur. Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir olarak önerilmektedir.

Böylelikle cildin ihtiyacı olan temizlik ve beslenme sağlanmış olur. Temiz ve parlak bir cilt elde edilirken yaşlanma da geciktirilmiş olur.

Akne Tedavisi

Akne, siyah veya beyaz noktalar, kırmızı kabarcıklar, bazen de kistler şeklinde kendini gösteren hormonal deri hastalığıdır. Akne problemi ergenliğe bağlı, hormonal düzensizlik ve hamilelik dönemlerinde görülmektedir. Kullanılan profesyonel ürünlerle bakımlar yapılarak akne probleminin önüne geçmek amaçlanmaktadır. Uzman tarafından cilt analizi yapılır ve ardından ciltteki siyah nokta ve tıkanmış olan gözenekler temizlenmektedir. Akneli cildin problemi olan sebum(yağ) problemini de en aza indirmek amacıyla cilde uygun serumlarla tedavi edilmektedir.

Altın Maske

Altın Maske ciltteki kırışıklık, akne, cilt lekesi, sivilce gibi birçok cilt problemini gidermeye yardımcı bakım maskesidir. Altın Maske doğal bir süreçtir ve cilt üzerinde birçok yararı yanı sıra bakım ve onarım görevi de görmektedir.

Cildi arındırması başta olmak üzere, cildin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Altın Maske’nin birçok yararı vardır.

Bunlar;

• Cilt üzerindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir.

• İçerisindeki altın tozları sayesinde cilt nem oranını korur ve cildin sıkılaşmasını sağlar.

• Cildi yumuşatır, C vitamini desteğini cilde kazandırır ve sivilceleri yok etmeye yardımcı olur.

• Cilt rengini açarak porselen gibi bir cilt meydana getirir.

Kollajen Maske

Kolajen maskesi; kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve ciltte görülen yaşlanmanın etkilerini hafifletmek için kullanılan, yüz için üretilmiş bir güzellik ürünüdür. Kolajen maskesini Hülya Estetik & Güzellik salonumuzda yaptırabilirsiniz.

Kolajen, cilde esnekliğini veren ve kırışıklıkların oluşmasını engelleyen bir protein türüdür. 25 yaşından itibaren vücut tarafından üretimi yavaşlamaya başlar. Cilt esnekliğini kaybettikçe yüzümüzde mimiklerin oluşturduğu kırışıklıklar derinleşir ve ilerleyen yaşlarda cilt sarkması görülür. Kolajen maskesi azalan kolajen üretimine destek olmak ve cildin esnekliğini arttırıp kırışıklıkların görünümünü azaltmak için kullanılır.

Hülya Estetik & Güzellik

Bilgi ve Rezervasyon İçin

Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Al!

Uzman Estetisyenlerimizden 0212 432 66 46 no’lu telefondan çalışma saatlerimiz içerisinde detaylı bilgi alabilirsiniz ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak iletişim sayfamızdan da e-mail ile bilgi alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Al