Bölgesel İncelme
Soğuk Lipoliz (Dondurarak Zayıflama)

Bölgesel yağlar kolay bir şekilde eritilemeyen, en zor kilo verimi sağlanan bölgelerde oluşmaktadır. İnsanlar sürekli masa başında çalışma temposunda olduğundan, kilo verme konusunda bölgesel olarak çalışma yapmadıkları sürece bir sonuç alamamaktadır. Bu nedenle geliştirilmiş olan Soğuk Lipoliz yöntemi, bu güne kadar olan yöntemler içerisinde farklı ve daha etkili olarak gösterilmektedir.

Soğuk Lipoliz Yöntemi Nedir?

Yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale gelmesiyle birlikte bu yağların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma sistemidir. Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman soğuk kaynaklı panikülit olarak da ifade edilen planlanmış hücre ölümüne girdikleri bir çok kişi tarafından bilinmektedir.

Bu uygulama vücudun yan bölgesi, göbek, sezeryan doğum sonrasında oluşan karın bölümündeki sarkmalar, basen, sırt ve bacak bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasına yardımcı bir yöntemdir. Her yaştan erkek ve kadın için kolaylıkla uygulanabildiği gibi egzersiz ve diyet programı uygulayamayanlar için 1 saatte gerçekleştirilebilmektedir.

Ayrıca Liposuction sonrası nekahet döneminde görülen ağrılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat kalitesindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir.

Sık Sorulan Sorular

Tedavi ağrısız ve acısızdır ya da tolere edilebilecek düzeydedir. Tedaviden birkaç gün sonra uygulama bölgesinde hafif şiddette ağrı hissedilebilir.

Uzun süreden beri kolesterol tedavisinde kullanılan FDA onaylı PPC maddesinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Uygulama yağ hücrelerinin yok ederken bölgeden kalan diğer yağ hücreleri ise genişlemektedir. Bu yüzden diyet ve egzersizler yağ yıkımının idamesi için önemlidir.

Kavitasyon

Kavitasyon; cerrahi olmayan, bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan bir sistemdir.

Kavitasyonda ultrason(ses dalgaları) kullanılmaktadır. Cildin dış yüzeyine uygulanan bu dalgalar, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-5 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Kişinin durumuna göre 6-8 seans aralığında uygulama yapılır. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir.

Spor yada diyetle bile kurtulamadığımız ve kurtulmak istediğimiz, bel, karın, göbek, kol, bacak ve basendeki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü düzeltmek için kullanılan güçlü bir sistemdir.

Kavitasyon tedavisi ile yağ hücrelerinde parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür, bu yağ asitleri hasta tarafından kullanılır.

 

Radyo Frekans

Yüz bölgesinde sıkılaşma, yüzeysel kırışıklıklarda hafifleme ve pürüzsüzlük sağlar. Vücutta; selülit tedavisi, şekillendirme, çatlak tedavisi ve bölgesel incelmede kullanılan, benzerlerinden farklı olarak çoklu kanal modu ve radyo frekansın vakum terapiyle birleşmesinden oluşan etkin bir sistemdir.

  • Uygulandığı alanlarda kan dolaşımını düzenler.
  • Cilt altında oluşan termal etkiyle doğal kolajen üretimini destekler.
  • Ciltte sıkılaşma, toparlanma ve pürüzsüzlük yaratarak biyolojik yaşlanmayı geciktirici etkisi vardır.
  • Bağ dokusunu kuvvetlendirir.
  • Yağ hücrelerinin çapını küçülterek selülitte etkin tedavi imkanı ve çalışılan alanda incelme sağlar.
Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik cihazında, kaslar kasılma-gevşeme-kasılma-gevşeme hareketleri ile sıkılaştırılır. Bölgesel incelmenin yanı sıra metabolizmayı hızlandırır, dolaşım sistemini düzenler, sinirleri sakinleştirir, kireçlenme ve eklem ağrılarına iyi gelir. Maksimum 40 dk bölgeye bağlanan pedler sayesinde, kaslar 60 saat spor yapmış gibi efor sarf eder ve sıkılaşır. Tek başına selülit tedavisi gerçekleştirmez fakat selülit tedavi programları içerisinde tercih edilmelidir. Portakal kabuğu görünümü hafifletir, bölgenin sıkılaşmasında etkilidir. Vücudun yağ doku kalınlığı olan her bölgede uygulanabilir.

Aktif jimnastik ve pasif jimnastik birbirinden çok farklıdır. Pasif jimnastik direk belli bölgelere yönelik incelme, yağ hücrelerinin kasın kasılma-gevşeme hareketi ile sıkıştırılmasıdır. Makineler kendi hareketi ile vücudun çalışmasını sağlar. Buna ek olarak doğru vücut yapısına uygun kas hareketleri yapılırsa etkisi çok daha fazla olur.

Lenf Drenaj

Lenf drenaj vücuda, haricen bir basınç uygulayan masaj tekniğidir. Bu basınç ile vücutta venöz ve lenf dolaşımları hızlandırılır. Vücudun tek başına yapmakta yetersiz kaldığı bu hızlı dolaşım için lenf drenaj ile basınç yan etkisiz bir işlemdir.

Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit giderici uygulamalarda, bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında etkinliği arttıran yardımcı bir yöntemdir.Selülit, günümüz kadınının en önemli estetik problemlerinden birini oluşturmaktadır. Selülit oluşumunun en önemli sebebi dolaşım bozukluğu ve ödemdir.

Lenf drenaj uygulaması (pressoterapi) zayıflama sürecinde hastanın ödemini atmasını ve daha rahat bir zayıflama süreci geçirmesini sağlar. Dolaşım düzenlendiği için bağışıklık sistemine de olumlu etkisi olmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Lenf Drenaj;

  • Hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerde,
  • Selülitleri gidermede,
  • Zayıflama tedavilerinde destekleyici olarak,
  • Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesin destekleyici olarak ve nekahet dönemi sonrası
  • Vücutta biriken toksinlerin atılmasında tedavi edici ve destekleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Şuana kadar zararı olduğuna daire herhangi bir klinik çalışmaya rastlanmamıştır.

Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Kesinlikle uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya acı duymazsınız. Dilerseniz tedavi sırasında gazete, dergiler okuyabilir tabletinizle zaman geçirebilirsiniz.

Hülya Estetik & Güzellik

Bilgi ve Rezervasyon İçin

Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Al!

Uzman Estetisyenlerimizden 0212 432 66 46 no’lu telefondan çalışma saatlerimiz içerisinde detaylı bilgi alabilirsiniz ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak iletişim sayfamızdan da e-mail ile bilgi alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Al